A Heves Vármegyei Szakképzési Centrum (HVSZC) 9 tanulója kezdte meg immár duális képzés keretében a katasztrófavédelmi felkészítést, ami országos viszonylatban a legnagyobb létszámnak számít. A Heves Vármegyei Szakképzési Centrum főigazgatója, Milibák-Veres Erika és a Heves Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatója, Szunyog Zoltán tűzoltó ezredes szerda délután írták alá ünnepélyes keretek között az intézmények közötti együttműködési megállapodást.
A Belügyminisztérium döntése értelmében a 2024/25-ös tanévtől a Közszolgálati technikus szakma Rendészeti Technikus szakirányának 13. évfolyamos tanulói is bekapcsolódhatnak a duális képzésbe a rendőrség, a tűzoltóság vagy épp a büntetés-végrehajtás intézményeinél. A Heves Vármegyei Szakképzési Centrum iskolái már az első adandó alkalommal élnek ezzel a lehetőséggel, olyannyira, hogy a katasztrófavédelmi hivatással testközelből megismerkedő 9 diákjuk országos szinten is rekordszámú.
„A rendészeti oktatásunk kezdete óta példaértékű az együttműködésünk, ennek is köszönhető, hogy a tanulóink örömmel jelentkeztek a Heves Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatósághoz. Rendszeresen tartanak nálunk bemutatókat és pályaorientációs előadásokat a tűzoltóság munkatársai, a diákjaink pedig szakmai gyakorlatként nyáron 35 órás Ifjúsági Tűzoltó Felkészítésen vesznek részt. Ezt a Heves vármegyében és azon túl is egyedülálló kapcsolatot emeltük most új szintre a kimagasló részvétel mellett rajtoló duális képzéssel” – mondta el a szerződés-aláírások kapcsán Milibák-Veres Erika, a HVSZC főigazgatója.
A Heves Vármegyei SZC Kossuth Zsuzsanna Technikum, Szakképző Iskola, Kollégium és Könyvtár diákjainak november elején kezdődött el az oktatása a péceli Katasztrófavédelmi Oktatási Központban, ahol 125 órányi képzésen vesznek részt. Jövő februárban pedig az Egri Tűzoltóságon zajlik majd a 131 órás, szakmai felkészítésük. A képzés célja, hogy rendészeti technikusnak készülők már a tanulmányaik során valós munkakörnyezetben szerezzenek tapasztalatokat, a legtehetségesebbekre pedig akár a tűzoltó szakma utánpótlásaként is számítani lehessen. „Az ilyen értékes gyakorlatok során elsajátított ismeretek pedig előnyt jelenthetnek a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen való továbbtanulás során is, ami a diákjaink egyre nagyobb részének fontos célja” – fűzte hozzá a fentiekhez Milibák-Veres Erika.
Irányt mutatunk a világban – További friss híreket talál az eMentor.hu főoldalán! Kövesse a technológiai híreket és csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!