szerda , 22 január 2025
Kezdőlap Kultúra Karácsonykor ismét mozikban a Hugó, a víziló!
Kultúra

Karácsonykor ismét mozikban a Hugó, a víziló!

56
Hugó, a víziló
Az animációs klasszikus annak idején szintén az ünnepek alatt lett bemutatva, most az NFI és a Pannónia Entertainment országosan elhozza a felújított változatot.
A teljesen szinergikus magyar-amerikai koprodukcióban megalkotott népszerű mese jövőre lesz 50 éves, azévben december 25-ére jött ki az aktuális karácsonyi premiernap, idén 26-ára esnek az első vetítései a legendás Pannónia Filmstúdióban készült MOKÉP filmnek. Napjaink elvárásaihoz igazítva ezúttal egy 4K-s felújításon átesett kópia kerül műsorra országosan a kiválasztott mozikban.
A Kolibri sziget kikötőjét elárasztják a cápák, és hogy megszabaduljanak tőlük, Magin szultán egy csillagkép hatására a szárazföldről vízilovakat hozat, melyek végezni tudnak a tengeri fenevadakkal. A terv sikerül és ugyan a kikötőt felszabadító víziló-csapatot előbb ünneplik az emberek, a jószágok hamar terhessé válnak a sziget népének. A feldühödött gazdák az állatok ellen fordulnak, élükön a gonosz Aban kánnal. A kegyetlen támadást csak Hugó, a vízilóbébi éli túl, akit a helybéli gyerekek vesznek pártfogásukba.
A filmet hivatalosan William Feigenbaum jegyzi, ám nem lehet elmenni amellett, hogy magát az animációt Gémes József rendezte. Feigenbaum a forgatókönyvet Thomas Baummal közösen írta, de összedolgoztak Szalóky József szinkrondramaturggal. Mivel a Pannónia Filmstúdió az animációs működésén kívül az ikonikus és általában legnagyobbként számon tartott magyar szinkronjairól nevezetes, ezért természetesen a Hugó, a vízilóban is számos híres színész és énekes hangjátékát élvezhetjük Dr. Márkus Éva szinkronrendezésében. A mesélő Bessenyei Ferenc, a főszereplők Márkus László és Major Tamás, míg a fülbemászó musicalbetéteket a hazai popzene olyan legendái éneklik, mint Kovács Kati, Kútvölgyi Erzsébet és Máté Péter. Aztán még mindig lehetne folytatni a felsorolást Bujtor Istvánnal kezdve Zenthe Ferencen át a fiatal Gálvölgyi Jánosig…
Az egzotikus alkotás mintha a Sárga tengeralattjáró családi filmes változata lenne. A gazdag kiállítású látványvilág a „hippiszecesszió” jegyében fogant és elbűvölően szürreális képsorokkal illusztrált, ezek grafikai tervezését az új-zélandi Graham Percynek köszönhetjük. A történetben oly fontos zeneszerzés is nemzetközileg megosztott munkafolyamat volt, Robert Larimer, Bert Keyes és Pethő Zsolt között, utóbbiak voltak a zenei vezetők Larimer alatt. A hangeffektek felvételeiben nem kisebb név is közreműködött, mint Frank Welker, akit az amerikai szinkronszakma talán legnagyobb alakjának tartanak, amit mi sem bizonyít jobban, minthogy 1969 óta tartó karrierjében több, mint 900 produkcióban működött közre valamilyen formában, a Scooby-Doo Fredjét pedig a kezdetek óta ő formálja meg, sőt magát Scoobyt is a 2000-res évek eleje óta.
Sok szeretettel várnak tehát minden kedves nosztalgiázni vágyó szülőt, nagyszülőt és a fiatal generáció tagjait egyaránt országszerte a kiválasztott mozikban karácsonytól.

Irányt mutatunk a világban – További friss híreket talál az eMentor.hu főoldalán! Kövesse a technológiai híreket és csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Kapcsolódó cikkek

Audiovizuális fesztivállal nyílik meg újra a Zene Háza 360 fokos vetítőterme

Január 14-től újra nyitva a tetőtől talpig továbbfejlesztett Hangdóm, a Zene Háza egyedülálló,...

Gyerekrajzok a természetvédelemről a Nádudvari joghurtok csomagolásán

Több százezer Nádudvari joghurt csomagolására kerülnek rá a #mitehetünktöbbet rajzpályázat nyerteseinek alkotásai....

A hétköznapi élet lenyűgöző pillanatait mutatják be a legjobb idei mobilfotók

Több mint 650 ezer nevezés közül választotta ki a zsűri a legjobb...

Kiderült, melyik egyetem lesz a 2025-ös EFOTT Fesztivál házigazdája

A Széchenyi István Egyetem lesz a 2025-ös EFOTT házigazdája – jelentették be...