vasárnap , 22 december 2024
Kezdőlap Képzés A Bosch Budapest Innovációs Kampusz építőipari nívódíjat nyert
Képzés

A Bosch Budapest Innovációs Kampusz építőipari nívódíjat nyert

415

Magyarország egyik legmodernebb irodaháza, a Bosch Budapest Innovációs Kampusz nemrég két építészeti szakmai elismerésben is részesült. A kampusz ipari és energetikai építmény (K+F) kategóriában elnyerte az Építőipari Nívódíjat, amelyet immár 23. alkalommal ítélt oda az erre legméltóbb projekteknek az Építőipari Mesterdíj Alapítvány Kuratóriuma.

A 2022-ben átadott ultramodern épület emellett a HuGBC különdíjában is részesült az idén 25. alkalommal meghirdetett Magyar Ingatlanfejlesztési Nívódíj pályázatán, melyet a színvonalas megvalósítással érdemelt ki.

A díjazott beruházás a Robert Bosch Kft., a CÉH Zrt., a Market Építő Zrt. és az Óbuda Group közös projektjeként valósult meg.

„Olyan épületet álmodtunk meg, amely amellett, hogy méltó otthont teremt a holnap autóipari innovációinak, a jövő munkahelyének vízióját valósítja meg. Büszkék vagyunk a Bosch új kampuszára, a benne felvonultatott műszaki, technológiai újdonságokra és arra, hogy az irodakomplexum nemcsak közvetlen és tágabb környezetének fejlődéséhez, hanem a fenntarthatósághoz is hozzájárul. Öröm és megtiszteltetés számunkra, hogy ezt az építész szakma is elismeri” – mondta el Kemler András, a Robert Bosch Kft. műszaki területekért és a telephely működéséért felelős ügyvezető igazgatója.

Ahol az autóipari innovációk születnek

A Bosch Budapest Innovációs Kampusz a vállalat világszintű fejlesztéseinek fontos helyszíne, melynek építése 2018-ban kezdődött, az átadásra 2022 szeptemberében került sor. A kampusz a Gyömrői úton 90 000 négyzetméteren 1800 újgenerációs munkahelynek ad otthont. 14 000 négyzetméter műszeres kutató- és tesztlabor, egy különleges kültéri jármű verifikációs felület és egy csúcstechnológiás óriás tesztcsarnok is erősíti a komplexum innovatív erejét, a vállalat szerteágazó technológiai fejlesztéseit szolgálva.

A kampusz tervezésekor kiemelt hangsúlyt kapott az inspiráló és kreatív munkakörnyezet kialakítása. A különböző funkciók a Bosch New Way of Working koncepciójával összhangban valósultak meg. A legújabb HR-trendek, valamint a munkatársak visszajelzéseinek figyelembevételével az építészeti tervezés során különösen nagy hangsúlyt helyeztek a kreatív gondolkodást, inspirációt segítő közösségi terek létrehozására, emellett kiemelt fókuszt kaptak a fenntarthatósági törekvések és az energiatakarékos üzemeltetés is.


Irányt mutatunk a világban – További friss híreket talál az eMentor.hu főoldalán! Kövesse a technológiai híreket és csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Kapcsolódó cikkek

Sikeres konzorciumi projektet zárt a MOL és a Pannon Egyetem

A Pannon Egyetem, a MOL és konzorciumi partnereik sikeresen megvalósították a körforgásos...

A Széchenyi István Egyetem két doktorandusza került a rangos 3MT verseny hét legjobbja közé

A Széchenyi István Egyetem doktoranduszaként Péter Brúnó járműipari, míg dr. Tinka Domonkos...

Akár vezetünk, akár utasként ülünk autóba, a csúszós utaktól félünk leginkább

Vakmerőek a magyar vezetők, ugyanis 65 százalékuk egyáltalán nem retten vissza attól,...

Anyasors – Hadas Krisztina őszinte vallomásai az anyaságról

Hadas Krisztina, a népszerű újságíró és tévés személyiség könyvével, az Anyasors –...